Uşak Rent A Car

Uşak Rent A Car Hizmeti

Araç kiralama hizmeti, birçok insanın ihtiyaç duyduğu ve faydalandığı bir hizmettir. Farklı yerlere seyahat etmek, şehir içindeki ulaşımı kolaylaştırmak ve daha birçok sebeple araç kiralama hizmetinden yararlanılır. Bu hizmeti Uşak rent a car şubemizden en etkili ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Firmamız tarafından sizin ihtiyacınızı karşımasını amaçladığımız farklı araç seçenekleri sunulur. Size ve eğer ailenizle seyahat edecekseniz ailenize, yolculuk esnasında konforlu bir seyahat imkânı sağlar.

Araç kiralama hizmetinden faydalanmak isteyenlerin birçok sorusu olabilir.

 • Araç kiralama nasıl yapılır?
 • Hangi firmayı tercih etmeliyim?
 • Araç kiralarken nelere dikkat etmeliyim?
 • Araç kiralarken hangi koşulları karşılıyor olmam gerekir?
 • Araç kiralama sözleşmesinin şartları nelerdir?
 • Sedan, hatchback ve ticari araç kategorisi nedir?
 • Hangi aracı kiralamalıyım?
 • Araç kullanım şartları nelerdir?
 • Kiraladığım aracı bir başkası kullanabilir mi?
 • Araç kiralama işlemini iptal edebilir miyim?

Sizler için sıraladığımız bu 10 soruya firmamız tarafından cevaplar vererek aklınıza takılan birçok sorunun giderilmesini amaçlamaktayız.

Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu başlık altında araç kiralama hakkında birçok soruyu yanıtlamaya ve sizlerin bu süreç hakkında ön bilgi sahibi olmasını hedefliyoruz. Yazı içerisinde yer alan sorular dışında aklınıza takılan herhangi bir soru için bizleri telefon numaramızdan arayabilir ya da e – posta adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

1.     Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

İlk olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlemiş olduğunuz araç seçeneklerini iki ya da üç seçeneğe indirin. Ardından firmamız yetkilileri ile görüşerek hangi aracın sizlere daha uygun olacağı noktasında fikri alışverişi yapabilirsiniz. Yönlendirmeler sonucunda araç kiralama sözleşmesini imzalayarak tarih aralıklarına dikkat ederek aracınızı kiralayabilirsiniz.

2.     Hangi Firmayı Tercih Etmeliyim?

Uşak rent a car firması seçimi yapmadan önce kriterlerinizi belirleyin. Size en uygun olan araç kategorisi, marka ve modelini belirleyerek firmalara bakabilirsiniz. İstediğiniz noktaya aracı getirerek araç kiralamaya dair birçok fırsatı size sunacak olan firmamızı tercih edebilirsiniz.

3.     Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Araç kiralarken aracınızın size teslim edildiğinde kendinde var olan hasarlara dikkat edin. Gerekirse fotoğrafını ya da videosunu çekerek bunları telefonunuzda kaydedebilirsiniz. Bunun yanı sıra aracınızı kullanırken, özellikle ticari amaçla kullanacaksanız, taşıdığınız yüke ya da aracınıza alacağınız yolculara mutlaka dikkat edin.

4.     Araç Kiralarken Hangi Koşulları Karşılıyor Olmam Gerekir?

Araç kiralama esnasında yaş ve ehliyet bilgilerinize dikkat edilir. En az 5 yıllık bir ehliyete sahip ve en az 25 yaşında olmanız gerekir. Bunun yanı sıra Türk vatandaşı olmayanlar için pasaport gereklidir. Bu şartlar sağlandığında araç kiralama hizmetinden yararlanmanız mümkündür.

5.     Araç Kiralama Sözleşmesinin Şartları Nelerdir?

Kiralama işlemi sadece sizin üzerinize yapılacaktır. Bu yüzden kiralamanın verdiği sorumluluklar tamamen size aittir. Kiralama sözleşmesine göre aracın herhangi bir hasar ya da ceza alması durumunda ücretlendirme tamamen kiracıya ait olacaktır.

6.     Sedan, Hatchback ve Ticari Araç Kategorisi Nedir? Hangisini Tercih Etmeliyim?

Firmamızdahatchback, sedan ve ticari olmak üzere üç farklı kategori mevcuttur. Bu kategorilere ait birçok marka ve model seçeneği sunarız. Bu modeller sedan, hatchback ve ticari olmak üzere farklı kategorilere aittir.

Hatchback kategorisi içerisinde geniş bagaj seçeneği sunan arabalar mevcuttur. Bagaj kapağının arka cam ile birleşik olduğu bu araçlar geniş tasarımı ile tercih edilebilir. Uşak rent a car şubemizde Opel Corsa’nın 2014, 2017 modelleri ve Renault Clio 2013 modelihatchback araçlardır.

Sedan araçlar, hatchbackaraçlara göre farklılık gösterir. En gözlenebilir fark araçların bagajı arka cam ile birleşik değildir. Dört kişilik şekilde tasarlanmış estetik görünümlü, uzun ve geniş bir yapıda olan sedan araçlar genellikle aileler tarafından tercih edilir.Şubemizde Citroen C-elysee 2017, 2019, 2021 modelleri; FiatEgea’nın 2016, 2017, 2018 modelleri; Fiat Linea’nın 2012, 2016 modelleri; Hyundai Blue’nun 2012, 2013, 2014 modelleri sedan araç kategorisinde yer alır.

Ticari araç kategorisi kiracıların herhangi bir yük taşımak ya da servis amacıyla tercih edilir.Araçlarının içinin geniş ve bagaj alanının daha fazla hacim alması nedeniyle ticari amaç dışında da tercih edilebilir. Firmamız tarafından sunulan ticari araçlar CitroenNemo 2012 ve Ford Connect 2012 modelleridir.

7.     Hangi Aracı Kiralamalıyım?

Kiralamak istediğiniz araca karar vermek için öncelikle bireysel mi yoksa birileriyle mi yolculuk edeceğinizi netleştirin. Farklı insanlarla yolculuk etmek için daha geniş ve konforlu olan sedan tipi araçları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tek başınıza daha fazla yük ile tercih edecekseniz hatchback tipi bir araç sizin için iyi olabilir. Eğer ticari bir seyahat yapmak istiyorsanız ticari araç kategorisinden yararlanabilirsiniz.

Uşak rent a car şubemiz tarafından sizlere birçok marka ve modelde araçlar sunulur. Yakıtlarına ve viteslerine göre farklılık gösteren bu modellerden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

8.     Araç Kullanım Şartları Nelerdir?

Şubemiz tarafından her araç için bazı şartlar belirlenmiştir. Bu şartlara uygun şekilde seyahat edilmesi istenir. Bu kıstaslar aşıldığında ekstra ücretlendirme yapılır.

 • Her araç günde en fazla 200 km yol gidebilir. 200 km sınır aşımı araçtaki özel cihazlarla kontrol edilir. Günlük kilometre limiti olan 200 km sınırını aştığınızda kilometre başına ekstra ücretlendirme uygulanır.
 • Aracı kiraladığınız yakıt ile teslim ettiğiniz araç yakıtının aynı olması önemlidir.
 • Çocuklu aileler için her araca çocuk koltuğu yerleşimi ücretsiz şekilde yapılır. Aracın hatchback, sedan ya da ticari bir araç olması önemli değildir. Her araca istek olduğunda takılır.
 • Aracınızı havaalanı ya da otogar gibi istediğiniz bir noktadan kiralayarak kullanmanız mümkündür.
 • Araçla yapacağınız herhangi bir trafik kazası ya da araçta oluşan hasar durumları için sözleşmeye göre sorumlu sizsinizdir.Tutanak tutarak firmamıza bildirmeniz gerekir.
 • Firmamızdan kiralamış olduğunuz araçlar içerisinde HGS – OGS mevcuttur. Aracı teslim ettiğinizde bu ücret tespit edilerek sizden temin edilir.
 • Araçların yolcu kapasitesi ve konforu birbirine göre farklılık gösterecektir. Genellikle 4 – 5 yolcu alabilen araçlar özellikle uzun seyahatler için sedan tipleriyle daha çok konfor sağlamaktadır.

9.     Kiraladığım Aracı Bir Başkası Kullanabilir Mi?

Kiralamış olduğunuz aracı kiralamadan önce birçok şartı karşılıyor olmanız beklenir. Bu şartları karşıladığınızda sizin sorumluluğunuzda olacak şekilde aracınız teslim edilir. Kiraladığınız arabanın bir başkası tarafından kullanılması durumunda problemler çıkabilir. Bunların önüne geçmek adına sizin dışınızda bir başkasının kiralık aracı kullanmamasına dikkat edin.

Tüm sorumluluk size ait olacağı için bunu en kolay kontrol etmenin yolu aracı sizin kullanıyor olmanızdır. Araç içerisinde yolculuk yaptığınız farklı insanlar olabilir. Aracı kullanan kişi ise aracı kiralayan kişi olmalıdır.

10.  Araç Kiralama İşlemini İptal Edebilir Miyim?

Uşak rent a car şubemizden kiralamış olduğunuz aracı herhangi bir durumda iptal etme hakkı tarafınıza sunulur. İptal ettiğiniz kiralık aracınız için yapmış olduğunuz ödeme hesabınıza aktarılacaktır. Herhangi bir mağduriyet yaratılmadan müşteriye bu hak tanınır.